Spektakularna na rynku medyczna marihuana

Medycyna wciąż robi spektakularne postępy, a naukowcy co chwilę ogłaszają rewolucyjne odkrycia z zakresu nauk medycznych (i nie tylko). Obecnie trwają badania nad zdrowotnymi właściwościami marihuany, a tematem numer jeden powoli staje się termin „medyczna marihuana na bezsenność”. Jak dowodzą specjaliści, wpływowi konopi na ludzki sen po prostu nie da się zaprzeczyć – swoisty potencjał tej rośliny nieustannie zaskakuje świat naukowy, a naukowcy stopniowo dostrzegają coraz więcej zastosowań dla tej rośliny.

Czy medyczna marihuana może okazać się lekiem na bezsenność? Na to pytanie mają odpowiedzieć wciąż trwające badania nad tą rośliną. Naukowcy chcą wyjaśnić, czy rzeczywiście palenie konopi przed snem jest tak często spotykane, i co ważniejsze – w jaki sposób marihuana pomaga w walce z bezsennością i oddziałuje na sam proces snu. Pierwsze testy nad THC (THC – Tetrahydrokannabinol – to organiczny związek chemiczny z grupy kannabinoidów i główna substancja psychoaktywna zawarta w konopiach) zostały przeprowadzone już w latach siedemdziesiątych i wówczas okazało się, że przyjęcie określonej dawki marihuany pozwala skrócić czas potrzebny na zaśnięcie aż o godzinę, a także zmniejsza ryzyko dodatkowych przebudzeń w nocy.

marihuana na bezsenność
marihuana na bezsenność

Medyczna marihuana na bezsenność od Bionateo

Wśród specjalistów przeważa opinia, że medyczna marihuana na bezsenność może być ciekawą alternatywą dla najczęściej stosowanych, tradycyjnych środków farmakologicznych. Paradoks polega na tym, że środki tego typu w przypadku konieczności dłuższego ich stosowania są o wiele bardziej szkodliwe niż marihuana! Ów brak niepożądanych efektów ubocznych i pełen komfort stosowania medycznej marihuany może nie tylko zapewnić wymierne korzyści pacjentom, którzy źle reagują na liczne skutki uboczne stosowanych przez lekarzy terapii farmaceutycznych, ale przede wszystkim zrewolucjonizować dotychczasowe osiągnięcia medycyny. Być może dlatego o wpływie konopi na bezsenność wciąż tak mało się mówi.

W Bionateo nie boimy się trudnych tematów na miarę XXI wieku. Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się polsko-holenderskim oficjalnym dystrybutorem wyselekcjonowanych produktów z konopi najwyższej jakości. Produkty dostępne w naszej ofercie wytwarzane są z użyciem specjalnych odmian konopi uprawianych w stu procentach metodami ekologicznymi, a więc bez użycia pestycydów i na wysokich klasach gleb uprawowych (w Słowenii, Austrii, Węgrzech, Hiszpanii i Holandii). Współpracujemy z najlepszymi markami, dbając o najwyższą jakość oferowanych przez nas produktów oraz zadowolenie i profesjonalną obsługę każdego naszego klienta. Interesują nas najnowsze doniesienia ze świata medyny i z pasją śledzimy trwające badania nad wpływem konopi na sen.

Wylecz bezsenność medyczną marihuaną – marihuana na sen

Ze względu na swoje uspokajające działanie, problemy ze snem może łagodzić spożyta w odpowiedniej dawce medyczna marihuana na bezsenność. Niezwykle frapujący jest jej ogromny wpływ na sam proces snu. Jak dowodzą naukowcy, kannabinoidy (są to zawarte w marihuanie organiczne związki chemiczne oddziałujące na receptory kannabinoidowe) naśladują aktywność związków chemicznych, które występują naturalnie w mózgu. W ten sposób te substancje chemiczne (a także ich ścieżki biologiczne) uzupełniają układ endokannabinoidowy, który między innymi jest odpowiedzialny za regulację snu. Unormowanie procesu snu w dłuższej perspektywie sprzyja bezproblemowemu zasypianiu, niwelując problemy z bezsennością.

Z najnowszych badań nad wpływem marihuany na sen (badania tego typu wciąż obejmują rejestrowanie reakcji pacjentów, którzy przed snem zażywają określone dawki konopi) wynika, że THC naprawdę może znacznie skrócić czas potrzebny na zaśnięcie (badani zasypiali mniej więcej o godzinę szybciej niż zwykle). Co ciekawe, takie działanie zarejestrowano zarówno wśród osób cierpiących na bezsenność, jak i zdrowych ludzi. Udowodniono również, że zażycie zbyt dużej dawki rośliny konopi ma działanie odwrotne – zamiast uspokajać, pobudza organizm do działania i w ogóle zmniejsza prawdopodobieństwo zapadnięcia w sen. W związku z tym naukowcy nie mają wątpliwości, że istnieje medyczna marihuana na bezsenność, ale do tematu trzeba podejść z wielką ostrożnością. W końcu nie od dziś wiadomo, że co za dużo, to niezdrowo!

medyczna marihuana
olejek konopny

Nowość na rynku – medyczna marihuana na bezsenność

Po lekturze tego tekstu nikt nie powinien mieć wątpliwości, że marihuana rzeczywiście wpływa na sen. Jak wynika z ostatnich badań pomaga w walce z bezsennością w ten sposób, że skraca czas potrzebny na zaśnięcie. Pozwala ona również zmniejszyć ryzyko przebudzeń i wydłuża ogólną długość snu. Ponadto w perspektywie dłuższego stosowania, w przeciwieństwie do środków farmakologicznych, nie wywołuje skutków ubocznych, których każdy z nas wolałby uniknąć. Jednocześnie nie można zapomnieć o tym, że dawkowanie konopi to niezwykle precyzyjna czynność – zbyt duża dawka rośliny może przynieść zupełnie odwrotne działanie i pobudzić do działania zamiast uspokoić.

Sprawdź również olejek cbd na sen

icon Wysokiej jakości produkty
icon Darmowa dostawa powyżej 200 zł
icon Bezpieczne zakupy
icon Opieka stałego konsultanta